Ziraat Bankası Tarım Kredisi

Ziraat Bankası Tarım Kredisi

17. Oca, 2012 tarihinde yazıldı. Kategori: Banka Kredileri

Ziraat Bankası çiftçilere yönelik bazı tarım kredileri sağlamaktadır. Öncelikle Ziraat Bankasından tarımsal kredi alabilmeniz için yani bu krediden yararlanabilmeniz için ihtiyacınız olan gerekli belgelerden bahsedelim. Nüfus cüzdanı fotokopisi, Çiftçi Belgesi ya da YKS Belgesi, Tarımsal işletmeyi doğrulayacak belgeler (tapu vb. şeyler) ve bununla birlikte tarımsal üretim faaliyet konularına göre istenecek diğer belgeler gerekmektedir.

Bu belgeler hakkında detaylı bilgiyi kredi başvurusu için gittiğiniz Ziraat Bankası şubesi yetkililerinden alabilirsiniz. Şimdi ise kredi konularını ve bu kredilerin faizleri hakkında bilgi verelim.
Ziraat Bankasının çiftçilere yönelik sağladığı tarım kredi konuları ve faiz oranları aşağıdadır;

Ziraat Bankasının tarım kredisi verdiği tarım kredi konuları:
Damızlık Sığır Yetiştiriciliği (etçi-sütçü), Damızlık Düve Yetiştiriciliği, Büyükbaş/Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği, Büyükbaş Hayvan Besiciliği, Küçükbaş  Hayvan Besiciliği, Kanatlı Sektörü, Arıcılık, Kontrollü Örtüaltı Tarımı, Kontrollü Örtüaltı Yetiştiriciliği, İyi Tarım Uygulamaları, İyi Tarım Uygulama  Kredisi, Organik Tarım, Tohum – Fide – Fidan Üretimi / Kullanımı, Sertifikalı Tohum, Fide, Fidan Yurtiçi Üretimi / Kullanımı, Standart Fidan Yurtiçi Üretimi/Kullanımı ,Tarımsal Sulama, Tarımsal Mekanizasyon ve diğer üretim kredileri gibi konulara Ziraat Bankası tarafından aldığınız kredi miktarına bağlı olarak %10 faizle tarım kredisi verilmektedir.

Ayrıca saydığımız tarım kredisi konuları arasında bazı tarım kredilerinin sübvansiyonlu faiz oranı bulunmaktadır, bu ve benzeri detayları Ziraat Bankası’nın resmi sitesinden ya da herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek bu konular hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.”

Etiket: ,

Yorum Yap